איך הברקזיט מחבר בין אנגליה, פולין וישראל?

המושג ברקזיט ("Britain" ו-"Exit") שגור בהקשר לעזיבת בריטניה את האיחוד האירופי ומתאר תופעה בעלת השפעה נרחבת על הכלכלה ולא רק על הבריטים, אלא ברמה הגלובאלית -אפילו על ישראל. שלי לוטן, מנכ״לית חברת "הגלריה להשקעות", שעיסוקה הוא רכש נדל"ן באירופה שופכת אור על הסוגיה.

המשקיע הישראלי המתוחכם, שכבר מבין שמינוף אמיתי וגיוון הכרחיים להתנהלות פיננסית נכונה, כבר מכניס נכסי נדלן בחו״ל לתיק ההשקעות שלו – גדול כקטן.

מי שהקדים להבין זאת  בוודאי יתעניין בעובדה שגם פולין, בעקבות הברקזיט, מראה שינוי בתנודות ההגירה. פולנים רבים שהיגרו בעבר ללונדון חוזרים הביתה וכך גם מהגרים ממדינות אחרות, לא ממשיכים מערבה. כך גם בנקי השקעות ותאגידים בינלאומיים גדולים אשר מוציאים את מרכזי הפיתוח והמשרדים מלונדון היקרה ועוברים לוורשה או אפילו ללודג׳.

הערים הללו מתאפיינות בכח אדם איכותי, חרוץ ובינתיים, משמעותית יותר זול. בהתאם, אנו עדים לשוק נדל"ן שהולך ומתחמם עם עליות מחירים של 5-6% ואף יותר בשנה, תנופת בניה שלא נראתה כמותה ולכן גם נהירה של יזמים ומשקיעים מכל העולם.

 class=
פרויקט בוהמה, וורשה, פולין. מחיר ממוצע לדירה חדשה כ – 450,000 ₪. תנאים אופטימליים למשקיע הקטן והבינוני שמחפש מחירים נמוכים, במגמת עלייה משמעותית, ביקושים גבוהים וסביבה כללית שמאופיינת בצמיחה.

מאז הברקזיט, אנגליה למעשה משקפת לנו תמונת ראי של מה המתואר לעיל. העליות המתונות ביותר שידע שוק הנדל"ן בשנים האחרונות, בין 0-2% ברוב האזורים. עזיבת חברות הענק והאטה דרמטית בהגירה מורגשות מאוד בהאטה בביקושים, מפנים ומחוץ.

ואיך כל זה קשור לישראל? הזדמנות מצוינת למשקיעי נדל"ן, הן בפולין והן באנגליה. באשר לפולין, התמונה ברורה, תנאים אופטימליים למשקיע הקטן והבינוני שמחפש מחירים נמוכים, במגמת עלייה משמעותית, ביקושים גבוהים וסביבה כללית שמאופיינת בצמיחה. באנגליה, בה בעת שהמשקיעים הגדולים בורחים או עומדים על הגדר עד להתבהרות השלכות הברקזיט בשנים הקרובות, זה הזמן למשקיע הקטן והבינוני, שלא מחפש ״אקזיט מהיר״ ומוכן להמתין בסבלנות כמה שנים (בודדות) לנצל את שערי הפאונד הנמוכים, הקיפאון במחירים והירידה בביקושים.

עם זאת, ברור לחלוטין כי השוק הבריטי האיתן מבין כלכלות העולם יתאושש וימשיך בצמיחתו האיתנה בתוך שנים ספורות.

 class=
פרויקט קולינדייל, לונדון. מחיר ממוצע לדירת יוקרה חדשה כ – 2,000,000 ₪. הזדמנות נדירה לקנות נכס איכותי, 20בסביבה ירוקה ומטופחת, דקות ממרכז לונדון.

כך, פולין ואנגליה, מאותן סיבות ממש, הן יעד אטרקטיבי להשקעה בדירה למגורים. עם זאת, חברות רבות מציעות נכסי נדל"ן להשקעה בחו״ל והעצה החשובה ביותר אולי היא שחשוב מאוד לבחור בקפידה חברה מנוסה, בעלת הבנה מאקרו ומיקרו כלכלית עמוקה עם מנהלים מיומנים ובעלי מוניטין טובים ללא עוררין. ההצעה שתקבלו חייבת לכלול תנאים שיהיו מספיק טובים אבל לא פחות חשוב: בטוחים.

שתפו:
עכשיו נותר רק לצאת לסיור בגלריה ולאתר את ההשקעה המתאימה לך!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
חדשות ועדכונים