למה פולין?

המשק הפולני (השישי בגודלו באירופה) חווה צמיחה רצופה של 20 שנה המונעת ע"י ייצוא, צריכה פרטית והשקעות, מה שהופך אותו לאחד השווקים היציבים והחזקים באזור מרכז ומזרח אירופה.

בנייה מסיבית של תשתיות, משרדים ומגורים, גם היא תרמה רבות לגידול. בשונה מרוב הכלכלות האירופאיות, הצליחה פולין לעבור את המשבר הכלכלי בשנים 2008-2009 תוך שהיא ממשיכה להראות צמיחה חיובית ברוב מדדי הכלכלה. החל מ- 2014 הגידול בתוצר החל מתייצב על כ- 3.5% כאשר בשנתיים האחרונות הוא זינק ל- %5 ואף מעבר לכך.

כחלק מהצטרפות פולין לאיחוד האירופי היא מקבלת כספי תמיכה (funds Cohesion) הניתנים לכל המדינות המצטרפות. בשנים 2007-2013 הצליחה פולין לנצל תקציבים אלו בצורה מיטבית לשיפור תשתיות, לחיזוק מוסדות ההשכלה הגבוהה ועוד.

בין השנים 2014-2023 פולין ממשיכה להיות אחת המוטבות המרכזיות של כספי תמיכה מצד האיחוד האירופי בסך של יותר מ- 80 מיליארד אירו, כאשר בשנים אילו מבקש האיחוד לקדם תכניות ממוקדות לתמיכה של "תשתית לחדשנות".

הזלוטי הפולני הינו המטבע המקומי בפולין ועל אף השתייכותה לאיחוד האירופי, אין תכנון בעתיד הקרוב לאמץ את היורו. סוגיה משמעותית, אגב, בכל הנוגע לעמידותה בפני משברים כלכליים כאלה ואחרים.
האינפלציה צפויה לרדת לרמה של 6.2% בשנת 2024.

אחוזי האבטלה עומדים כעת על 3% בלבד ואף צפויים לרדת בשנת 2024.

מבחינה חברתית, לאחרונה זכתה המפלגה הליברלית בבחירות האחרונות, מה שמעודד באופן משמעותי השקעות של חברות זרות גלובליות כדוגמת גוגל ואינטל שרק לאחרונה הכריזה על הקמת מפעל בוורצלאב בעלות של כ- 4.6 מילארד דולר.

כניסתה של הממשלה יגרום לשחרור סכום של כ- 60 מיליארד אירו נוספים מהשוק האירופי לטובת פרויקטים לאומיים שונים.

גם תהליך הברקזיט של בריטניה הפך את פולין להאב למשקיעים רבים ולחברות טכנולוגיה.

השקעה בחינוך דור העתיד, אינה נחלתה של האמא היהודיה. גם האמא הפולניה שמה כערך עליון השכלה גבוהה ורק בעיר וורוצלאב לדוגמא יש למעלה מ- 27 אוניברסיטאות.

חשוב לציין גם בנקודה זאת שלמעלה מ- 66% מאוכלוסיית פולין נעה בגילאי 14-65 מה שמצביע על אחוז גבוה של צעירים המניעים את הכלכלה, בילוי, מסעדות וחיי לילה עשירים.

יוקר המחיה הנמוך יחסית, כמו גם ההתפתחות המרשימה של קניונים ומרכזי קניות מודרניים הפכו את פולין ליעד תיירותי מועדף כאשר בחמש השנים הקרובות צפויים מספר המבקרים בה לגדול מכ- 14 מיליון תיירים בשנת 2024 לכ- 63 מיליון תיירים בשנת 2028.

גם מלחמת רוסיה אוקראינה הביאה להגירתם של למעלה מ- 3 מיליון אוקראינים אשר היגרו לפולין והביאו איתם כח קניה גבוה ואף העלו את הביקוש הרב להשכרה וקניית דירות.

כיום יש מחסור של כשני מיליון דירות לעומת הביקוש.

שתפו:
עכשיו נותר רק לצאת לסיור בגלריה ולאתר את ההשקעה המתאימה לך!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
חדשות ועדכונים