בין פנסיה לנדל"ן

לא רוצים לדכא אתכם, אבל האמת שזה לא אנחנו אלא – כל גיליון דצמבר 2018 של מגזין TheMarker  מוקדש לנושא הכאוב: אם אין לכם פנסיה ממשלתית מובטחת, אתם הולכים להיות - בהסתברות של 80% - פנסיונרים עניים. 

חלק מהסיבות ידוע, מפרטים בגיליון: סיום עידן הריבית הנמוכה והעליות החדות בשוקי ני"ע והנדל"ן, עליית תוחלת החיים, היקף החובות בעולם מול ירידת הילודה במערב, ובעיקר היעדר חיסכון מספיק לאורך החיים. סיבה נוספת, שמצמקת גם את מה שכבר חסכנו: שוק ההון והביטוח שפשוט לוקחים מהחסכונות "ביס" עסיסי.

רבים בורחים מעיסוק בפנסיה, נושא מסובך, מבלבל, מדכא והמשבר מובטח. כולנו יודעים שפשוט חייבים לחסוך יותר - אבל בינינו - מי יכול? אז לפחות בואו נקדיש כמה רגעים לחשוב האם מה שכן צברנו וחסכנו מושקע נכון. האם פיזרנו נכון בין תיק השקעות בורסאי לערוצים אחרים - כגון נדל"ן. ואם מה שחסכנו לא מספיק (ברוב המקרים כיום) לרכישת נדל"ן בישראל - האם בדקנו ולמדנו על חלופות הקיימות כיום בחו"ל שיכולות להתאים?

רכישת דירה בפולין, יכולה למלא בדיוק את הפער הזה - בהשקעה סולידית ובטוחה של רכישת דירה בכ- 500,000 ₪ ניתן להבטיח הכנסה חודשית נאה ועליית ערך, כך שתהיה לנו "מנת ברזל" שנוכל למכור ולהנות ממנה בהמשך.

לבריאות ואריכות חיים!

שתפו:
עכשיו נותר רק לצאת לסיור בגלריה ולאתר את ההשקעה המתאימה לך!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
חדשות ועדכונים