5 סיבות למה להשקיע עכשיו בנדל"ן בפולין

כאשר מחירי הדירות בישראל ממשיכים להאמיר בקצב מסחרר משנה לשנה, האופציות להשקעה בישראל מצטמצמות וההון העצמי שלנו מאבד מערכו. גם אם כבר הצלחתם לחסוך 300 אלף שקל, האפשרויות לרכישת דירה בישראל מצומצמות מאוד. אם נוסיף לזה את הריבית שנמצאת במגמת עלייה אפשרויות ההשקעה שלנו הולכות ומצטמצמות.

לכן החלטנו בגלריה להשקעות לתת לכם 5 סיבות למה אנחנו חושבים שנכון להשקיע דווקא עכשיו בנדל"ן בפולין:

מחירים עדיין נמוכים

על אף העליה המשמעותית שהייתה בשנים האחרונות במחירי הדירות בפולין, ניתן עדיין למצוא דירות במחירים נגישים בערים מרכזיות ברחבי פולין. בוורשה ניתן למצוא דירות קבלן חדשות במחיר ממוצע של 15,000 זלוטי למ"ר (בערך 11,000 שקל למטר), בעיר לודז' ניתן למצוא דירות חדשות במחיר ממוצע של 9,000 זלוטי למ"ר (בערך 7,000 שקל למטר). בכך, ניתן לקנות דירה 2 חדרים במחירים של 405,000 זלוטי (300,000 שקל לערך) במרכז לודז'. מדובר במחירים שרק ניתן לחלום עליהם בישראל ולכן מהווים הזדמנות ענקית.

ריבית משתנה

בסביבה של ריבית משתנה, הכדאיות בלקיחת משכנתא מהבנק משתנה גם היא. הצפי הקיים בשוק הישראלי שהריבית תעלה עד לאמצע שנת 2023. בכך, עלויות המשכנתא צפויות לעלות ולהפוך את עסקת הנדל"ן לכדאית פחות בעיני המשקיעים ואף להפוך לנטל משמעותי יותר בעבור אנשים שרכשו דירה למגורים. לעומת זאת בפולין, מחירי הדירות הנמוכים מאפשרים לרכוש דירה שלמה בתנאי תשלום נוחים ללא צורך בקבלת משכנתא מהבנק ובכך להימנע מתשלום של מאות אלפי שקלים על תשלומי ריבית למשכנתא.

מחירי שכירות עולים

המלחמה באוקראינה הביאה לגל של מיליוני פליטים לעבר פולין. עם הגעתם נוצר ביקוש אדיר לדירות להשכרה בערים הגדולות בפולין. מה שכמובן הוביל לעליית מחירי השכירות בצורה חדה. אם בהתחלה חששו שמדובר במלחמה קצרה שתחלוף מהר, מתבררת לכולנו התמונה שכנראה מדובר במהלך ממושך שעלול להימשך לא מעט זמן. בינתיים שוק השכירות בפולין רותח וניתן לראות חברות היי טק רבות מחפשות להשכיר דירות רבות ברחבי פולין בכדי לשכן את עשרות אלפי עובדי ההיי טק ומשפחותיהם שהגיעו מאוקראינה.

אינפלציה משתוללת ובורסות נופלות

בסביבה אינפלציונית ששוברת שיאים מדי חודש, בצירוף לבורסות שנחתכו בעשרות אחוזים לאורך החודשים האחרונים, נראה שהשקעה נדל"נית היא אפיק בטוח לשמירה על הערך של הכסף שלכם. בנוסף, התנודות המשמעותיות בבורסה הביאה אנשים רבים בפולין להוציא את הכסף מהבורסה ולהשקיע ברכישת דירות, אפיק סולידי יותר מאשר השקעות במניות.

תנאי תשלום נוחים

בסביבה שמשכנתא הפכה לפחות כדאית, אנחנו בגלריה להשקעות דאגנו לשמור על תנאי תשלום מול טובי חברות הבניה בפולין. מרבית הפרויקטים שאנו משווקים משווקים בצורה של 30% בעת קבלת אישור על תחילת בנייה ו-70% רק בעת סיום הבניה. פרט חשוב מאוד הוא שנכון להיום (17/07/2022) אין בפולין הצמדה למדד הבנייה. מה שמאפשר לאנשים רבים ליהנות מהעלייה במחיר הדירה עוד לפי שהיא מוכנה. בסביבה אינלפציונית, בה מחירי חומרי הגלם רק עולים ובכך גם עלויות הבניה נראה שתהיה השפעה על כך גם על מחירי הדירות בפולין.

לאלו מצטרף הביקוש הענק לדירות בפולין כאשר מחקרים מעריכים שחסרות כיום בפולין כ-2 מליון דירות בשוק הדיור הפולני. בנוסף, המטבע הפולני (הזלוטי) שומר על היציבות מול השקל החזק מה שמעיד על הכלכלה החזקה והמתפתחת של פולין.

לאור כל הסיבות הללו, אנחנו חושבים שדווקא בתחושות של חוסר ודאות בשווקים, ביצוע השקעה אחראית, סולידית ושקופה היא הצעד החכם ביותר שניתן לעשות בימים אלה בשביל לשמור על ערך הכסף שלכם ואף להגדיל את ההון שלכם גם בתקופות קשות כמו זו.

שתפו:
עכשיו נותר רק לצאת לסיור בגלריה ולאתר את ההשקעה המתאימה לך!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
חדשות ועדכונים